Packages of services

Open: Mo–Fri 10–22, Sat–Sun 12–22
BOOK

Private wellness Matahari spa offers relaxation not only for couples but for groups of friends too. You can choose from a mind or body relaxing programs. Beautiful and luxurious design of our parlor offers whirlpool for up to four people and infra sauna. Furthermore, the relaxing room is also equipped with a spacey shower and chilling zone where you are free to watch smart TV or listen to preferred music through our sound system.
Bathing in the whirlpool is a great way how to relieve sore muscles, stabilize blood pressure and get rid of back pain. The infra sauna helps your body to relax, strengthen the immune system and improve blood circulation.
With every appointment is the whirlpool cleaned and filled with fresh water. If you would like to, you can show up 15 minutes before your reservation and have a look.
If you are seeking a whole body relax or luxurious chilling time with a partner then our romantic program with a whole body massage could be the right choice for you. We offer Hawaiian Lomi Lomi massage, aromatic massage, classic massage or our special tantric massage.

Massages

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.

Více informací


Wellness & SPA

Privátní wellness Matahari spa nabízí odpočinek nejen pro páry, ale i skupinky přátel. Vybrat si můžete z různých balíčku zaměřených jak na uvolnění celého těla, tak i mysli.

Více informací


Tantra masáže

Tantrická masáž je celotělní masáž věnující pozornost všem částem vašeho těla (včetně pohlaví a intimních zón). Spojuje v sobě prvky klasické masáže s tantrickými rituály (omývání horkými ručníky, jemné dotyky hebkými předměty, rituál uctívání těla).

Více informací


Kurzy tantra masáží

Principy a východiska tantrické masáže, tantrický přístup, pojetí a rozdílnosti mužské a ženské sexuality.
Základní zásady masáže – pohodlí, důležitost intimního, bezpečného a nerušeného prostředí, stabilita a kontakt, hygienické zásady.

Více informací